ZYRTARE: Rodriguez lojtar i Milanit

0
22

Milani edhe zyrtarisht ka nënshkruar me ish mbrojtësin e Wolfsburg, Ricardo Rodriguez.

Pas kalimit me sukses të testeve mjekësore, 24 vjeçari zviceran ka nënshkruar me skuadrën e Milanit, për t’u bërë lojtari i tretë i transferuar nga ‘Rossonerët’ këtë afat, pas Musacchios së Villarrealit dhe Kessie të Atalantës.

Rodriguez që për pesë vite ishte lojtar i Wolfsburg, me të cilën skuadër regjistroi 159 ndeshje, duke shënuar 15 gola, i ka kushtuar Milanit 18 milionë euro.

Milani nuk do të ndalet me kaq, pasi shumë shpejtë pritet të zyrtarizojë Contin dhe Biglian.

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu