Zyrtare: Pensionohet nga përfaqësuesja Robben

0
22
Loading...

Arjen Robben e ka njoftuar pensionimin nga Kombëtarja e Holandës.

Ylli i Holandës, Arjen Rooben ka njoftuar edhe zyrtarisht se është pensionuar nga Kombëtarja, pas ndeshjes me Suedinë, ku dështuan të sigurojnë kualifikimin në Kupën e Botës.

Lajmin e ka konfirmuar lojtari dhe Federata e Holandës.“Pensionimi dhemb. Por, kjo i përket këtij sporti”, ka thënë Robben pasi njoftoi pensionimin.

Robben gjatë karrierës së tij ka luajtur 96 ndeshje për Holandën, duke shënuar edhe 37 gola, përgatiti ”Express”. (b.an)

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here