Zyrtare: Inzaghi edhe tre vjet te Lazio

0
19

Siç pritej, Simone Inzaghi ka nënshkruar një kontratë të re me Lazion që vlen deri në qershor të vitit 2020.

Kështu së paku ka konfirmuar do të udhëheqë ekipin për tre sezonet e ardhshme.

Inzaghi fillimisht u soll si trajner për disa javë pas shkarkimit të Stefano Piolit, por pas një sezoni fantastik i është zgjatur kontrata italianit.

Lazio zuri vendin e pestë në Serie A dhe ishte finalist i Kupës së Italisë, ku pësoi humbje kundër Juventusit.

Inzaghi kaloi pjesën më të madhe të karrierës duke luajtur me Aquile dhe më pas u bë trajneri i ekipit të të rinjve.

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu