Vjen një lajm i mirë për Barcelonën pas lëndimit të Dembeles

0
32
Loading...

Sulmuesi francez, Osmane Dembele u lëndua në ndeshjen ndaj Getafes dhe pritet të mungojë për katër muaj.
Sipas trajnerit Ernesto Valverde, Barcelona nuk duhet shqetësuar.

Ai thotë se ka shumë lojtarë që mund ta zëvendësojnë atë.

“Ne kemi disa lojtarë në skuadër që mund të luajnë në pozitën e Dembeles si: Deulofeu, Andre Gomes, Denis Suárez, Aleix Vidal, dhe lojtarë të Barca B”, tha Valverde gjatë konferencës për media, para ndeshjes së nesërme ndaj Eibar në kuadër të La Ligas.

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here