Triumfoi në çmimet “MTV EMA”, një urim i veçantë për Dua Lipën

0
18
Loading...

Dua Lipa fitoi çmimin “Best New Act” në ndarjen e çmimeve EMA të MTV, dhe për këtë ka marrë dhe një urim të veçantë.

Bëhet fjalë për kryebashkiakun e Londrës, Sadiq Khan, i cili njihet si fans i muzikës së Dua Lipës, dhe nuk ka munguar në mjaft koncerte të saj.

“Qyteti ynë i ka disa prej talenteve më të mëdha të muzikës botërore. Është gjë e bukur të shohësh londinezen Dua Lipa duke e fituar çmimin për Artisten e re më të mirë në MTV EMA”, shkruan Khan në profilin e kryebashkiakut të Londrës./a.ç

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here