Tani do të bëni më shumë seks… edhe ju që jeni beqar. Arsyeja është interesante

0
15

Është një lajm i mirë për këdo që përpiqet të tërheqë pak vëmendje, sepse qershori duket se do të jetë muaji i vetëm ku gjasat për të pasur marrëdhënie seksuale janë më të larta.

Lajmi vjen kompania e takimeve online “OKCupid”, e cila analizoi të dhënat e 18 milion përdoruesve të saj.Ajo zbuloi se në prill, maj dhe qershor ka një rritje të njerëzve që kërkojnë seks për një natë.

Pra, cila është arsyeja për rritjen?

Qershori është muaji kur njerëzit fillojnë të kuptojnë se vera ka mbërritur, koha kur ata dalin më shumë dhe duan të shoqërohen. Po ashtu fillojnë edhe pushimet dhe sigurisht kërkesa për një partner/e për të kaluar mirë, është më e madhe.

Susan Krauss Whitbourne, profesoreshë e Psikologjisë dhe Shkencave të Trurit në Universitetin e Massachusetts Amherst, thotë se vera është koha kur njerëzit duan një dashuri të relaksuar.

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu