Shqipëria një nga kandidatet për organizimin e finaleve të Kupave Evropiane

0
15

UEFA ka zyrtarizuar pranimin e dosjeve nga ana e 10 federatave anëtare për organizimin e finaleve të garave evropiane.

Plot 14 kandidatura nga 10 shtete u formalizuan në selinë e UEFA-s për finalet e vitit 2019, mes të cilave siç është lajmëruar garon edhe Tirana me opsionin e “Arenës Kombëtare”.

Për Superkupën e UEFA-s pas dy vjetësh, Shqipëria do të rivalizojë me Tuluzën, Astana në Kazakistan, Belfastin, Stambollin, dy kandidatura polake dhe po kaq turke.

Këtyre rivalëve i shtohet edhe Sami Ofer Stadium, impianti në të cilin kombëtarja Shqiptare do të luajë të dielën në Izrael.

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s do të zyrtarizojë në 21 shtator të këtij viti. Kandidaturat fituese për Superkupën, për Europa League dhe për Champions në 2019.

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu