Sekretet e bukurisë që do t’iu zgjidhin problemet e lëkurës

0
17

Gjërat që duhet të ndaloni së bëri menjëherë për të pasur një lëkurë të shëndetshme :

1. Të lani fytyrën me sapun
2. Të bëni scrub
3. Të bëheni të fiksuar pas yndyrës së fytyrës
4. Nuk po përdorni kremin mbrojtës ndaj diellit
5. Ta ktheni frigoriferin në një valixhe bukurie

4 hapat e përditshëm për lëkurë perfekte

1. Lajeni fytyrën me ujë të ftohtë dhe qumësht
2. Përdorni tonikun për ta pastruar
3. Përdorni rregullisht kremin hidratues
4. Mos hiqni dorë asnjëehrë nga kremi i diellit

Disa këshilla ekstra për kujdesin ndaj lëkurës

Një përbërës i rëndësishëm për të qetësuar zonën e irrituar të bikini është aspirina. Shtypni 2-3 aspirina dhe përziejini me pak ujë që të marrin trajtë paste.

Lyejeni zonën e irrituar dhe lëereni të thahet për ta shpëlarë pas 2 minutash me ujë e sapun.

Herë pas here, përdroni vajra të ndryshëm për të ushqyer lëkurën.

Zgjidhni solucione larës që janë antibakterial.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here