Rikthehen temperaturat e larta, ky është parashikimi i motit për sot

0
25
Loading...

Vijon dominimi i kthjellimeve në territor deri pas mesditës kur vranësira kalimtare shfaqen në ekstremin Jugor dhe Verior të vendit.

Pjesa e dytë e ditës mbetet në të njëjtat kushte atmosferike deri vonë në mbrëmje kur vranësirakalimtare do të shfaqen në zonatveriore dhe Qendrore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por 2°C rritje sjell mesdita duke e ngjitur maksimumin në 27°C në zonat Shkodër, Lezhë, Durrës, Fier dhe Berat.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi veriperëndimor ndërsa në det do të gjenerohet dallgëzim 1-2 ballë.

a.ç

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here