Paraqitjet e mira të Susos, Milan rinovon me spanjollin

0
21
Loading...

Paraqitjet e mira të Susos nuk kanë kaluar pa u vërejtur nga drejtuesit e Milanit, të cilët janë të kënaqur me spanjollin.

Sipas Sky Sport Italia, Milan dhe Suso kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2022.

Me kontratën e re Suso do të përfitojë 3 milionë euro në sezon, plus bonuset në varësi të sukseseve.

Suso këtë sezon ka shënuar 3 gola dhe ka dhuruar 4 asistime në tetë ndeshje të këtij sezoni./a.m.

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here