Messi: Dua ta mbyll karrierën time tek ky ekip!

0
19

Leo Messi ka treguar skuadrën se ku dëshiron të pensionohet. Ylli i argjentinas, Leo Messi edhe një herë tjetër e ka treguar dashurinë e tij ndaj skuadrës së Barcelonës.

Messi tha se gjithmonë ka ëndërruar të pensionohet në Barcelonë.

“Barcelona është gjithçka që kam dashur dhe ëndërruar. Do të doja shumë që të mbyll karrierën në Barcelonë”, tha Messi për ESPN.

Ai në të kaluarën kishte thënë se do të dëshironte të kthehej në Roasario në Argjentinë.

Sipas mediave spanjolle, Messi tashmë ka pranuar të vazhdojë kontratën me Barcelonë, duke mbetur kështu në Camp Nou deri në vitin 2021

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu