Messi, 88 milionë euro kërkon vetëm për renovimin e kontratës

0
34
Loading...

Leo Messi ka kontratë me Barcelonën vetëm deri më 30 qershor të vitit 2018 dhe ende nuk ka nënshkruar kontratën e re. Sulmuesi argjentinas, Leo Messi mund të përfitojë 88 milionë euro vetëm për të vazhduar kontratën me Barcelonën.

Kjo nuk është e gjitha, pasi Messi me kontratën e re do të përfitojë edhe 550 mijë euro në javë, apo 26.5 milionë euro në vit.

Sipas Daily Mail, ky bonus rekord do të paguhet nga klubi katalanas, menjëherë pasi t t’i japin kompanisë Nike të drejtat e emrit të stadiumit Camp Nou.Për Messin është duke u interesuar skuadra e Manchester Cityt, e cila ka gati 400 milionë euro, përgatiti ”Express”. (b.an)

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here