Madrilenët prekin ëndrrën! Allegri shumë i vogël për finalët, “studentit” Zidane i mjafton Ronaldo

0
42

Allegri shumë i vogël për finalët, “studentit” Zidane i mjafton Ronaldo

Rruga e Juventusit drejt titullit të më të mirit në Evropë është ndërprerë në mënyre fare dinjitoze. Skuadra e Allegrit u tregua kryesisht indiferente gjatë pjesës së dytë duke humbur ndeshjen në total 4-1.

Allegri duket se vazhdon të mbetet në trajner pa fat ose pa “aftësi” jashtë Europe ndërsa edhe Buffon që ndoshta luajti finalen e tij të fundit bëri një paraqitje vërtet zhgënjyese bashkë me ekipin e të cilit është dhe kapiten. Tashmë duket se aventura e Allegrit por edhe Buffonit do të mbyllen jo në mënyrë të lavdishme.

Nga ana tjetër Real fiton trofeun e saj të 12-të dhe të dytin radhazi për ekipin nën drejtimin e “studentit” Zidane./Lexo.al

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu