Ja si ta luftojmë në mënyrë natyrale kolesterolin

0
31
Loading...

Nëse nuk dëshironi që në një moment të jetës të mos jeni të varur nga barnat për shkak të kolesterinës së lartë, duhet të rregulloni ushqimin dhe të kryeni me rregull analizat e gjakut, transmeton KosovaPress.

Zgjedhja e duhur për vakte të ushqimit në shumicën e radhëve mund të rregullojë kolesterinë e mirë dhe të keqe, dhe në këtë mënyrë të zvogëloni dukshëm shanset nga paraqitja e shumë sëmundjeve kardiovaskulare.

Këto janë ushqimet që do t’ju ndihmojnë në këtë drejtim:
Bollguri
Peshku
Arrat
Bishtajoret
Avokado
Çaji i gjelbër ose i bimëve
Ushqime të mira por duhet thënë se njerëzit nuk i zbatojnë. (b.an)

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here