Izraeli, De Biasi: Nëse luajmë si me Luksemburgun humbasim, kënaqeni?

0
25

Trajneri i kombëtares De Biasi nuk u shfaq aspak i qetë pas ecurisë negative të Kombëtares me pesë humbje radhazi, para ndeshjes me Izraelin, që do të luhet nesër.

Nuk kam thënë që do ta fitojmë ndeshjen. Por, që do të luajmë për të fituar, ashtu si tentuam në Luksemburg, ku luajtëm aq dobët sa humbëm.

Nëse paraqitemi përsëri ashtu, do të humbasim edhe këtu. Jeni të kënaqur?! Vendi i tretë? Ka patur shumë raste që Shqipëria është klasifikuar e katërta dhe e pesta. Llogaritë bëhen gjithmonë në fund.

Por, ndryshe nga ajo që them në konferencë, më rëndësi ka atmosfera e asaj që skuadra do të tregojë në fushë” deklaroi para gara gazetarëve.

Shqipëria është në garë për vendin e tretë dhe për ta arritur duhet që të fitojë me Izraelin

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu