Historike/ Benevento mposht Carpin, vjen për herë të parë në Serie A

0
24

Benevento është në Serie A për herë të parë në historinë e klubit, pasi në play-off e mposhti Carpin 1 me 0.

Së bashku me Hellas Veronan dhe Spalin ky klub do të garojë në Serie A në sezonin e ardhshëm.

Ndeshja e parë mes Beneventos dhe Carpit kishte përfunduar 0-0, ndërsa golin e fitores në ndeshjen e dytë e shënoi George Puscas.

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu