Hiqeni celulitin me ndihmën e kafesë

0
26

Pasi që në përditshmëri konsumojmë kafe turke, atëherë edhe mund të keni dëgjuar për benefitet që ajo ka për trupin tonë.

Kujdesi për lëkurën është gjithnjë prioritet për femrat , ndërsa problemi të gjitha grave, e veçanërisht me ardhjen e stinës së verës dhe afrimit të pushimeve verore, është padyshim prania e celulitit në trup.

Nëse veç konsumoni kafe turke, atëherë ekspertët këshillojnë që pjesën e mbetur në fund të filxhanit të mos e hidhni, por ta ruani dhe ta përdorni si produkt bukurie. Kafeina, e cila gjendet në kafe, ndikon në qarkullim më të mirë të gjakut dhe antioksidantët e vet stimulojnë prodhimin e kolagjenit.

Për rezultate më të mira mund të krijoni një pastë në të cilin vendosni

Një maskë për heqjen e celulitit me ndihmën e kafesë mund ta krijoni edhe vet, duke e përgatitur një pastë me kafe të tharë, gjysmë gote sheqer ngjyrë kafe dhe vaj kokosi.

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu