FOTOT/ Qielli është limiti, 101-vjeçarja hidhet me parashutë

0
28
Loading...

Nëse ia del në moshën 101-vjecare, shumë të tjerë nuk do guxonin. Sigurisht nëse nuk do të ishit Irene O’Shea.

Stër stërgjyshja nga Adelaide në Australi ka qënë personi më i vjetër në botë që është hedhur me parashutë nga një avion.

Aventura e rrezikshme nisi në Australinë jugore në lartësinë 14 mijë këmbë, dhe gjatë gjithë kohës buzëqeshja nuk i ëshgtë larguar nga fytyra 101-vjeçares.

E pyetur për sekretin e jetëgjatësisë në një emision mëngjesi në vendin e saj, Irene është përgjigjur: “Nuk kam asnjë sekret. Thjesht jetoj jetën time. Nuk kam sekret”./a.ç

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here