Fotot/ Qëllohet në mes të Vjenës milioneri shqiptar, ndau Marinën nga i dashuri

0
57

Biznesmeni shqiptar nga Maqedonia Mentor Ajdini është qëlluar mbrëmjen e djeshme në mes të Vjenës.

Sipas mediave vjeneze ai është qëlluar me breshëri automatiku në një lokal nga persona ende të paidentifikuar dhe ndodhet në rrezik për jetën në spital.

Ai është i njohur si Toni dhe sipas bashkatdhetarëve atje, është njeriu më i fuqishëm i Vjenës.

Qytetarë shqiptarë në Vjenë që e njohin atë kanë shkruar pranë redaksisë së JOQ dhe konfirmojnë se ai ndodhet në rrezik për jetën.

Ajdini njihet për pastrim parash, madje ka dhjetra lokale të tijat në të gjithë Vjenën dhe sipërmarrje të ndryshme.

“Toni” nuk është emër i panjohur për mediat shqiptare. Ai u përfol si personi që ndau Marina Farën nga i dashuri, madje ata u shfaqën bashkë në një lokal atje.

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu