Finalja e Champions/ Uellsi blindohet nga forcat e sigurisë

0
39
An armed Police presence outside of the National Stadium in Cardiff ahead of the Champions League Final tomorrow night.

Policia e Uellsit Jugor e ka përshkruar finalen e Ligës së Kampionëve ndërmjet këtyre dy ekipeve, si “operacionin më të madh të sigurisë sportive” në Britani, pas sulmit terrorist në Manchester muajin e kaluar, nga i cili u vranë 22 vetë, shumë prej tyre fëmijë.

Real Madrid ka marrë pjesë në tri finale në katër sezonet e fundit, duke fituar titullin në vitet 2014 dhe 2016. Tani, ekipi i Real Madridit po synon ta mbrojë titullin e fituar vitin e kaluar dhe të bëhet skuadra e parë që e arriti këtë.

Po ashtu, Reali synon ta fitojë për të 12 herë titullin e skudrës më të mirë evropiane. Juventusi i Torinos synon titullin e tij të tretë, pasi nuk ka fituar që nga viti 1996. Në vitin 2015, ky ekip nga Italia në finale humbi nga Barcelona.

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu