FIFA pezullon Pakistanin

0
19
Loading...

FIFA ka njoftuar se Federata e Futbollit të Pakistanit (PFF) është suspenduar për shkak të“ ndërhyrjeve të palëve të treta”.

FIFA kanë njoftuar se zyrat e PFF-së dhe llogaritë e tyre ishin në kontrollë të një administratori të caktuar nga gjykata, duke shkelur rregullat e pavarësisë së kësaj organizate, transmeton Rel.

Pas vendimit të FIFA-s, klubi kombëtar i Pakistanit janë përjashtuar menjëherë nga pjesëmarrja në gara ndërkombëtare. Suspendimi bie poshtë, në momentin që PFF merr në kontroll zyrat dhe llogaritë e tyre. (b.an)

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here