Ferrari e katranos në finish, Hamilton triumfon në Silverstone

0
22

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit.

Më pas, vendi i tretë në podium do të diskutohej mes dy makinave Ferrari dhe ai që ishte më fatkeq ishte Vettel, të cilit i shpërtheu goma e parë, finlandezi përfitoi nga kjo, ndërsa piloti gjerman përfundoi në vendin e shtatë. Me këtë fitore, Lewis Hamilton regjistron të 57 në karrierë dhe të katërtën radhazi në shtëpinë e tij, duke e vendosur emrin mes legjendave më të mëdha të Formula 1.

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu