Felipe Melo flet për ish-shokun e ekipit Icardi

0
15

Ish mesfushori i Interit, Felipe Melo mendon se Nerazzurrtë kanë gabuar që e kanë emëruar kapiten të skuadrës Mauro Icardin për shkak të mungesë së pjekurisë.

“Nëse ai nuk shënon, Interi nuk fiton, kjo është shumë e qartë, por shiriti i kapitenit është një tjetër gjë. Mendoj se është shumë për të”, ka deklaruar Melo për FCInterNews.

“Një lojtar i cili është kapiten duhet të ketë respektin e kundërshtarëve. Ka pasur shumë gjëra në të kaluarën dhe nuk e shoh atë si një kapiten të vërtetë sot”, ka theksuar ai.

Ish anëtari i Juventusit dhe Galatasarayt është nën kontratë me Interitn, por gjatë verës është huazuar te skuadra braziliane, Palmeiras.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here