Fakte të rëndësishme mbi celulitin: çfarë e shkakton dhe si mund të zhduket plotësisht

0
10

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Ah celuliti. Po aq i mërzitshëm sa halla bezdisëse – megjithatë është një pjesë e paevitueshme e jetës. Çdokush mund të preket nga celuliti në një moment të jetës: shfaqet kur fibrat e kolagjenit që ngurtësojnë dhjamin në lëkurë, tendosen dhe çahen, duke iu dhënë mundësi qelizave të dhjamit të zgjerohen më shumë. Mësoni më shumë rreth celulitit dhe trupit tuaj sidomos si të shpëtoni nga kjo shenja të mërzitshme njëherë e përgjithmonë (ose të paktën si t’i bëni më pak të dukshme).

Shfletoni galerinë

#1 Celuliti nuk është dhjam

Mos u ngatërroni: Celuliti është thjesht një gropëz e vogël që shfaqet kur dhjami ndahet në pjesë të vogla në lëkurë.

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu