Dibër, helmohen rreth 100 persona nga torta, mes tyre 50 fëmijë

0
24

95 persona, mes tyre 50 fëmijë, janë paraqitur në urgjencën e spitalit Rajonal të Peshkopisë me simptoma helmimi.

Mjekët dyshojnë se ata janë helmuar si pasojë e konsumimit të tortave nga e njëjta pastiçeri në qyteti.

Nga informacionet që vijnë nga spitali, rezulton se 30 të rritur dhe 15 fëmijë janë akoma të shtruar, ndërsa pjesa tjetër janë larguar në shtëpi.

Lini komentin tuaj

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu