Dhunimi i nxënësve me të meta mendore, pezullohen mësuesit në Tiranë

0
19
Loading...

Pas denoncimit në emisionin “Fiks Fare” i dhunimit të fëmijëve, ka reaguar pasditen e së mërkurës Ministria e Arsimit.

Ministria e Arsimit ka deklaruar se mësuesit që shfaqen në video janë pezulluar nga detyra.

Ndërkohë, Drejtoria Arsimore ka nisur inspektimet në shkollën “Luigj Gurakuqi”.

Në videon e transmetuar ditën e martë në emisionin Fiks Fare, shfaqeshin me zë dhe figurë pamje të rënda të mënyrës sesi trajtohen nxënësit e një shkolle nga vetë arsimtarët, ndonëse në rastin konkret ngjarje bëhet edhe më e frikshme pasi bëhet fjalë për nxënës me problem mendore. /b.d

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here