Champions/ Napoli e Borusia në Uefa, Real i dyti në grup, rrezikon përplasje të fortë

0
8
Loading...

Napoli i Hysajt doli me humbje nga transferta e Fejnordit, teksa u mund 2-1. Gjithsesi, Shaktari fitoi 2-1 ndaj Mançester Sitit, dhe sidofoqoftë nuk mund të siguronte një kualifikim.

Reali fitoi 3-2 ndaj Dortmundit, por vendin e parë në grup e mori Totenhemi, që fitoi 3-0 ndaj Apoelit. Më poshtë, të gjitha rezultatet e sfidave të sotme.

REZULTATET

Grupi E

Liverpul 7-0 Spartak Moskë

Maribor 1-1 Sevilja

Grupi F

Shaktar Donjetsk 2-1 Mançester Siti

Fejnord 2-1 Napoli

Grupi G

Porto 5-2 Monako

Lajpcig 1-2 Beshiktash

Grupi H

Totenhem 3-0 Apoel

Real Madrid 3-2 Borusia Dortmund

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here