Aurela Gaçe: Çfarë do të thotë të jesh grua e fortë në Shqipëri

0
32
Loading...

“S’di a ta bej kete urim apo jo…Çfare dmth vajze e forte ketu ne kete shoqerine tone? Ku vete gruaja gjykon nje tjeter grua nese ajo eshte e forte e vendosur, ben ate qe i pelqen pa marre e kerkuar aprovimin e te tjereve. Per te mos folur per gjinine tjeter ë. Nuk po shkoj hiç andej. Po fokusohem vetem ne gjinine femerore meqe qenkerka dita e vajzave te forta. Mbase grate nuk gjykojne por thjeshte aq dine. Kane krijuar ne koken e tyre nje steriotip se si duhet te jete vajza dhe automatikisht kthehen ne armiket e para te “vajzes ndryshe nga ato…’’-shkruan ndër të tjera këngëtarja.

ma.me

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here